петък, 6 ноември 2009 г.

Левски - Ред Бул (Залцбург) 0:1

05.11.2009
Един мач, очакван с голямо нетърпение. След слабите резултати най-после се виждаше светлина в тунела и някакво надигане на главите от страна на футболистите. Точно този мач на "голямата европейска сцена" можеше да даде нужния тласък и наистина само няколко секунди лишиха отбора ни от заслужена точка. Наблюдавахме едно горе-долу добро представяне до грешката на Петков, която беше заплатена с червения картон на Сърмов. А след това представянето беше... блестящо! Изключително мъжка игра на момчетата в последния половин час и само липсата на адекватни нападатели лиши Левски от попадение. За да дойде лошата намеса на Петков в последната секунда и тази незаслужена загуба. Крайният резултат остава за статистиката, а след такъв мач - главите горе!

Феновете... Феновете се представиха отлично, въпреки че на стадиона имаше едва около 6-7000 души. "Сектор Б" не спря да подкрепя отбора, като през второто полувреме успяваше да накара дори целия стадион да запее в един глас.

През първото полувреме в Б се издигнаха транспарантите "Убийци на свобода, предрешени дела, това ли е справедливостта? Справедливост за Митко!" по повод нелепото убийство на Митко Златанов.

Не липсваха и транспаранти против неадекватното управление от страна на Тодор Батков. "Сектор А" реагира с "Не искаме на Батков комсомолските пари, а искаме Левски на нашите деди!" и "Батков вън!", а "Б" допълни с "Левски е вечен, а Батков - обречен".

"Сините" в Б не пропуснаха да намекнат на противниците ни, че са едно изкуствено създадено дете на модерния футбол без капка история с "Geld kann Geschichte nich ersetzen" ("Парите не могат да заменят историята") и "Scheiss Red Bull". Похвален е и опитът да се върне старото веене на шалове, докато се пее, както беше преди години. Нещо, което придава допълнителна красота на трибуните.

Рехава беше посещаемостта в "Сектор В", а "Сектор А" беше изпълнен на около 1/3 от целия си капацитет.

Около 25-30 привърженици на Ред Бул имаше в сектора за гости. Голяма част от тях може би се интересуват само от победите, парите и славата, които богатият инвеститор им носи. Най-интересната им проява беше тракането с малки знаменца.