неделя, 2 декември 2012 г.

Левски - Черно море 4:0

02.12.2012
sinite Страхотен турнирен резултат, особено с оглед на съперника, срещу когото имаме доста проблеми при гостуванията. Още в началото на мача обаче Базил де Карвальо и вратарят на гостите се контузиха и бяха сменени. В 11-та минута поради засада Жоао Силва отказа да играе с топката след пас, но Дъстли Мюлдер я догони и с мощен шут откри резултата. В 51-та Рамос изведе сам срещу вратаря на гостите Мюлдер, който с елегантно прехвърляне отбеляза втория си гол в мача. Само 3 минути по-късно след центриране отляво, Жоао Силва насочи топката неспасяемо в рамките на вратата за 3:0. В 74-та минута пък Рамос беше съборен в наказателното от Александър Александров, след което бранителят на "моряците" се опита да направи бодичек на тичащия да посочи бялата точка съдия и заслужено беше изгонен с директен червен картон. Жоао Силва застана зад бялата точка, въпреки че публиката скандираше името на Дъстли Мюлдер, който можеше да оформи хеттрик, ако беше бил дузпата. Жоао обаче беше безпогрешен и осигури комфортна преднина на "сините" за реванша.

Около 2000 души наброяваше публиката на стадиона. Единственото по-значимо за отбелязване е началото на второто полувреме, когато в "Сектор Б" се запалиха последователно няколко мощни димки и за 15 минути димът от южната трибуна не стихваше.

Седем (7) бяха привържениците на "Черно море" в сектора за гости.