неделя, 29 април 2012 г.

Левски - ЦСКА 1:0

29.04.2012
siniteС гол на Кристовао Рамос в 49-тата минута отборът на "Левски" победи временния лидер в "А група". Двубоят бе общо 175-и досега във всички турнири между двата родни гранда. "Сините" имат сериозно предимство в преките сблъсъци със 79 победи срещу 55 за "червените". Равенствата са 41. За първенство двата отбора са се изправяли един срещу друг в 129 срещи, като отново Левски е тимът с повече победи - 51. ЦСКА има 42 победи, а хиксовете са 36. Но това е сухата статистика. Другата статистика се видя на трибуните.

сряда, 18 април 2012 г.

Левски - Черноморец 2:2

18.04.2012
siniteПети пореден мач без победа в първенството записаха нашите играчи, макар че на терена изглеждаха много по-добре от предишните двубои. В 21-та минута след неразбирателство в защита играч на гостите отбеляза за 0:1. Само 7 минути по-късно Тони Калво изравни със страшен удар отдалеч. В 55-та минута Ицо Йовов с глава засече центриране отляво за 2:1. В 81-та пък двама от играчите на "Черноморец" преминаха през защитата ни като на парад и гостите заслужено изравниха. В ответната атака Дъстли Мюлдер нацели напречната греда след мощен удар извън наказателното, но до повече не се стигна.

неделя, 8 април 2012 г.

Локомотив (София) - Левски 1:1

08.04.2012
siniteНай-накрая отборът ни успя да вкара и да спечели точка. Една, но пък толкова си можем. В 32-та минута след уникално груба грешка на Стефан Станчев играч на "Локо" прехвърли Пламен Илиев за 1:0. В 79-та пък вратарят на железничарите не можа да избие мощен изстрел на Жуниньо от пряк свободен удар и топката влетя във вратата. Само 10 минути по-късно Станчев си изкара втори жълт картон и напусна терена. В останалото време, в което се игра, не се случи нищо, достойно за отбелязване.

понеделник, 2 април 2012 г.

Левски - Лудогорец 0:1

02.04.2012
siniteПоредна абсурна загуба записаха футболистите ни. Макар че през целия мач упражняваха стабилен натиск, усилията им не стигнаха за отбелязване попадение. За сметка на това, играчите на "Лудогорец" добре се бяха подготвили и умело слаломираха между защитиниците в синьо. След един такъв пробив в 37-та минута вкараха и единствения гол в мача. Логично, до края на мача се прибраха в защита и разчитаха на бавене на топката. В 87-та минута Старокин получи директен червен картон за нарушение, а само 5 минути по-късно съдията изгони Ицо Йовов и вратаря на "Лудогорец" заради спречкване. Гостите бяха извършили вече 3 смени и на вратата застана полеви играч, но в малкото време до края на мача нашите футболисти дори и не отправиха удар към вратата.