сряда, 18 април 2012 г.

Левски - Черноморец 2:2

18.04.2012
siniteПети пореден мач без победа в първенството записаха нашите играчи, макар че на терена изглеждаха много по-добре от предишните двубои. В 21-та минута след неразбирателство в защита играч на гостите отбеляза за 0:1. Само 7 минути по-късно Тони Калво изравни със страшен удар отдалеч. В 55-та минута Ицо Йовов с глава засече центриране отляво за 2:1. В 81-та пък двама от играчите на "Черноморец" преминаха през защитата ни като на парад и гостите заслужено изравниха. В ответната атака Дъстли Мюлдер нацели напречната греда след мощен удар извън наказателното, но до повече не се стигна.

Няма и 2000 зрители присъстваха на мача. Дали заради слабите резултати напоследък или лошото време, посещаемостта беше най-слабата през сезона досега. Единственото значимо по трибуните се случи в 19-та минута, когато "Сектор Б" започна да скандира мощно "Стилиян Петров", а "Сектор А" и гостуващата агитка изразиха подкрепата си към капитана на националите с ръкопляскания в продължение на минута. Едно от знамената на бургазлии пък гласеше "Кураж, Стенли, ще победиш".

Привържениците на "Черноморец" наброяваха около 50 човека. Запомниха се с едно огромно знаме за веене, което прибраха след като се намокри от дъжда, и една бомбичка през първото полувреме. Пяха през целия мач, но не особено силно.