неделя, 28 август 2011 г.

Левски - Ботев (Враца) 3:0

27.08.2011
siniteНай-после една уверена победа на Герена, постигната макар и с игра през едва половината мач. Мощен удар на Владо Гаджев в 30-та минута рикошира в играч на гостите, заблуди вратаря им и топката се озова зад гол-линията. В края на полувремето Дарко Тасевски свали с глава топката към оставения непокрит Арш, който отбеляза за 2:0. Само минута по-късно отново Дарко пусна дълъг пас по земя наляво към Райков, който със силен удар оформи крайния резултат. През второто полувреме последва отбиване на номера и разхождане на новите екипи.

Отново едва около 2500 души на стадиона. Стабилно представяне на агитката в Б, включващо мощни изпълнения до 20-та минута и в края на мача. Десетина мощни факли огряха Сектор Б в началото на второто полувреме. Привържениците там се отчетоха и с един транспарант против безумното решение на БФС дербито с ЦСКА да се играе в делничен ден от 14:30 заради изборите, един в отговор на "червената" агитка за подигравките с отпадането от "Спартак" Търнава в евротурнирите ("Сексът още не е започнал, а вас ви удавиха в сперма", касаещ и приятелството им със "Стяуа") и един отново за същите, които в мача си с румънците изкопираха не особено кадърно една хореография на италианския "Милан". Последният гласящ иронично "Fossa dei praseta" по аналогия с легендарната италианска групировка "Fossa dei leoni".

Около 100 бяха привържениците на "Ботев" Враца. През първото полувреме се представиха доста добре откъм песни, но през второто намалиха децибелите.