неделя, 3 април 2011 г.

Левски - Видима 2:0

02.04.2011
siniteВ съботната вечер наблюдавахме очаквана победа срещу последния в класирането. Трите точки обаче не бива да ни заблуждават, отборът ни все още играе неуверено и пропуска да реализира изгодни положения. Първото полувреме протече почти изцяло в половината на гостите. На няколко пъти топката минаваше на сантиметри от вратата на "Видима", но явно играчите ни не бяха достатъчно съобразителни. След почивката "сините" наложиха стабилен натиск и в 55-та минута получиха правото да изпълнят дузпа след като футболист на гостите игра с ръка в наказателното. Мощният шут от бялата точка на Гара Дембеле за малко не скъса мрежата на вратата. Има-няма 15 минути по-късно след центриране Милиев свали топката към Иса, който на 2 метра от голлинията не сбърка и оформи крайното 2:0. До края на мача Владо Гаджев и Веско Минев се отчетоха с ужасяващи пропуски, които тотално можеха да съсипят гостите.

Позорно слаба посещаемост на Герена - около 1500 души присъстваха на стадиона в най-рехаво посетения мач през сезона досега. Привържениците в "Б" обаче явно бяха решили да се позабавляват въпреки малката си бройка и се представиха доста добре, непрестанно подканвани от човека, който дава тон за песните. В края на мача агитката се премести до оградата при "Сектор А".

Секторът за гости си остана празен. Впечатление прави, че беше разчистен от металните основи за седалките и явно ръководството има сериозното намерение да го ремонтира след случилото се на Вечното дерби. Няма да е зле обаче мустакатият адвокат и подопечните му да се сетят, че на този стадион, чийто експлоатационен срок като цяло отдавна е изтекъл, има и още 3 сектора, един от които (Б) има крещяща нужда от ремонт. Но явно трябва да чакаме трагедията да се случи (не дай си, Боже), за да се вземат някакви мерки...