неделя, 25 април 2010 г.

Левски - Пирин 2:0

24.04.2010
Една нелесна победа, но за наше щастие все пак победа. Двата гола на Христо Йовов през първото полувреме на практика решиха мача. Гостите отправиха няколко опасни удара към вратата на Георги Петков, но без резултат. За събитията на терена трябва да се споменат само някои от протагонистите - тези, които оставиха някакво впечатление.

Добър мач за Ицо Йовов, макар и двата гола да бяха "на косъм", топката успя да премине голлинията, а Йовов вече е едноличен голмайстор на отбора с 8 попадения.
Владо Гаджев - показа много борбеност и хъс. Нещо, което искаме да виждаме у всичките ни футболисти на терена.
Ники Димитров - шокиращо и нетипично за него игра доста добре, а финтовете му се получаваха. Да се надяваме, че занапред ще продължи все така.
Веско Минев - добър мач за него, безспорно трябва да се отличи заради мъжката си игра срещу женчото с номер 7 (Зоран Златковски?) от състава на "Пирин".
В контраст със споменатите, Георги Сърмов направи може би най-трагичното си представяне до момента, което просто не може да се опише с думи...

Дали заради слабото представяне на отбора напоследък или заради лошото време посещаемостта на мача беше доста ниска - може би около 1000 души на стадиона, огромна част от които беше под козирката в "Сектор А". Един голям "плюс" за агитката в "Сектор Б", която въпреки малката бройка през целия мач не престана да пее. Също и един "минус" за това, че немалка част от песните бяха насочени или срещу "Пирин", или срещу вечния враг, за който изобщо нямахме поводи да се сещаме през вчерашния ден.

В началото на второто полувреме в "Сектор Б" се запалиха доста от вече станалите задължителни за втората част мигащи факли, а в "Сектор А" откъм "Г" също запалиха няколко мощни факли.

Гостите наброяваха около 50 души. През първите 20 минути пееха, тоест - чуваха се. След това замлъкнаха и се обаждаха през 10-20 минути. В началото на второто полувреме запалиха и десетина силни факли.