събота, 8 декември 2012 г.

Левски - Славия 3:1

08.12.2012
siniteЗначима победа за "сините" в последния кръг от първенството. Добро начало на мача - още в 12-та минута след центриране от фал, Димов отклони топката в мрежата на бившия ни вратар Георги Петков. В 22-та обаче Ели и Ангелов не си свършиха работата в защита, в следствие на което Здравко Лазаров изравни. В първата минута от второто полувреме пък Йорданов центрира отляво и Жоао Силва от воле отбеляза за 2:1. Португалецът беше точен и в 48-та, когато засече на празна врата пас от Мюлдер, този път отдясно. В 57-та пък Янко Сандански от домакините беше изгонен след втори жълт картон. До края на мача имаше няколко положения, но нищо значимо.

Въпреки ужасяващия студ, около 1000 души присъстваха на мача. Около 500 беше агитката във "В" сектор и още стотина левскари в "А".

sinite sinite sinite

неделя, 2 декември 2012 г.

Левски - Черно море 4:0

02.12.2012
sinite Страхотен турнирен резултат, особено с оглед на съперника, срещу когото имаме доста проблеми при гостуванията. Още в началото на мача обаче Базил де Карвальо и вратарят на гостите се контузиха и бяха сменени. В 11-та минута поради засада Жоао Силва отказа да играе с топката след пас, но Дъстли Мюлдер я догони и с мощен шут откри резултата. В 51-та Рамос изведе сам срещу вратаря на гостите Мюлдер, който с елегантно прехвърляне отбеляза втория си гол в мача. Само 3 минути по-късно след центриране отляво, Жоао Силва насочи топката неспасяемо в рамките на вратата за 3:0. В 74-та минута пък Рамос беше съборен в наказателното от Александър Александров, след което бранителят на "моряците" се опита да направи бодичек на тичащия да посочи бялата точка съдия и заслужено беше изгонен с директен червен картон. Жоао Силва застана зад бялата точка, въпреки че публиката скандираше името на Дъстли Мюлдер, който можеше да оформи хеттрик, ако беше бил дузпата. Жоао обаче беше безпогрешен и осигури комфортна преднина на "сините" за реванша.

Около 2000 души наброяваше публиката на стадиона. Единственото по-значимо за отбелязване е началото на второто полувреме, когато в "Сектор Б" се запалиха последователно няколко мощни димки и за 15 минути димът от южната трибуна не стихваше.

Седем (7) бяха привържениците на "Черно море" в сектора за гости.